Bądźmy świadkami Zmartwychwstałego w niespokojnym świecie!

22 października we wspomnienie św. Jana Pawła II, Mszy św. na rozpoczęcie konferencji naukowej poświęconej Słudze Bożemu Bogdanowi Jańskiemu przewodniczył Jego Eminencja Kardynał Stanisław Dziwisz.

W swojej homilii sporo miejsca poświęcił osobie Bogdana Jańskiego, jego drodze duchowej. Nawiązując do Ewangelii wskazał, że ogniem, który zapala są wiara, nadzieja i miłość. Takie było doświadczenie Bogdana Jańskiego, który na rozdrożach życia gubiąc się w ateizmie i w zmysłowym rozpasaniu, zostaje wreszcie zapalony przez Bożą miłość.

Jezus wchodzi w życie Jańskiego i rozpoczyna się proces jego nawrócenia. W życiu Założyciela Zmartwychwstańców zrealizowało sie to do czego wzywał 37 lat temu na Placu św. Piotra podczas inauguracji pontyfikatu Jan Paweł II:

„Nie lękajcie się! Otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi! Jego zbawczej władzy otwórzcie granice państw, ustrojów ekonomicznych i politycznych, szerokich dziedzin kultury, cywilizacji, rozwoju. Nie lękajcie się!”

 

Jański doświadczył błogosławionych owoców owego otwarcia drzwi Chrystusowi. Jego życie zostało przemienione obecnością Jezusa. Także dzisiaj aktualne jest to wezwanie, dlatego Kardynał wezwał nas, abyśmy byli świadkami Zmartwychwstałego Pana w niespokojnym świecie.

kardynal-biskupCR

 

Komentowanie jest wyłączone.