Dni formacyjne dla młodych księży

W ramach dni formacyjnych dla młodych księży gościliśmy w naszym seminarium pana prof. Bogdana Chazana, który jest lekarzem ginekologiem. Podczas spotkania mówił o cywilizacji śmierci, która przybiera dzisiaj różne formy, często sterylne w gabinetach lekarskich i pod znieczuleniem. Wskazał, że żyjemy w czasach, w których człowiek mocno staje w pozycji tego, który chce i często decyduje czy życie konkretnego człowieka jest warte życia.
Należy tymczasem jasno stawiać ostrą granicę – wskazał Pan Profesor – między zabijaniem a ratowaniem życia. Lekarz zaś powinien być zawsze adwokatem życia człowieka.

prof_Chazan_1200p

Z „Evangelium Vitae” Jana Pawła II
 „Ewangelia życia nie jest przeznaczona jedynie dla wierzących: jest dla wszystkich. Sprawa życia oraz jego obrony i promocji nie jest wyłączną prerogatywą chrześcijan. Choć czerpie swe niezwykłe światło i moc z wiary, należy do każdego ludzkiego sumienia, które dąży do prawdy i któremu nie są obojętne losy ludzkości. Życie ma w sobie niewątpliwie coś świętego i religijnego, ale ten jego aspekt nie dotyczy tylko wierzących: chodzi bowiem o wartość, którą każda ludzka istota może pojąć także w świetle rozumu i dlatego bez wątpienia odnosi się ona do wszystkich.”

Komentowanie jest wyłączone.